Jdete se fotit nevíte, jak se nachystat?

Napsala jsem tento článek, abyste se mohli dobře připravit a být v klidu :). Vím, že to může být dost stresující zážitek, když doma běháte a snažíte se všechno a všechny připravit, tak jsem dala dohromady pár tipů, co dělat před tím, než se odejdete fotit.

\"\"

5 rychlých tipů, jak připravit rodinu na focení:

  • Nejdůležitější – nenuťte děti, aby si trénovali úsměv! Vím, že to někteří rodiče dělají, protože se chtějí ujistit, že budou mít veselé usměvavé fotky. Ale nejkrásnější jsou stejně přirozené pohledy a úsměvy, které stejně nikdy nenatrénujete a jen budete děti stresovat. Zachytíme mnohem víc než jen vyzubené tváře, věřte mi.
  • Maminky, upravte si vlasy, uhlaďte konečky, nebo si je nechejte upravit od kadeřnice, pokud máte rády, nalakujte si nehty a dejte sami sebe jako prioritu číslo jedna při chystání na focení. Jedině tak budete nejvíc v klidu. Můžete si se mnou domluvit služby šikovné vizážiskty, a líčení dá focení ještě příjemnější rozměr.
  • Připravte si něco malého na zub pro děti i třeba pro vás a na pití. Pohyb před foťákem může být unavující a svačinky jsou občas vyžadované a někdy se hodí něco dobrého na zklidnění dětí.
  • Nechcete aby focení bylo pro vás i pro děti pruda, spíš se snažte, aby to byla pro všechny zábava. Určitě se to ukáže na výsledných fotografiích.
  • Připravte se na to, že děti nebudou možná chtít dělat to, co po nich budete chtít vy. Přijměte to jako fakt a věřte, že i tak budete mít krásné fotky. Musíte být ale v klidu nejvíc vy.
  • Naplánujte si focení tak, aby se dalo pěkně skloubit se spaním dětí a jídly (kojením). Pokud nebudeme v atelieru, kde nás limituje čas, jsem v pohodě s tím, pokud na chvíli zastavíme a občerstvíte se, to je naprosto v pořádku. Nejsem tak strikní na čas.
\"\"

BONUSOVÝ TIP

Pověste si někam vedle sebe to, co si máte v plánu všichni obléct. Oblečení pro děti dejte před vaše dospělácké, tak, jak to bude vypadat na rodinné fotografii. Uvidíte hned, jestli spolu věci ladí nebo ne. Pokud chcete inspiraci, mrkněte do mé galerie pro další rodinné fotky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *